Poradna spisovné češtiny - Gramatické okénkoNejnovější povídka - Desatero Vánoc
Koncentrovaný cynismus - Jedovaté plivance
Nejnovější glosa - Law, prolog

Prosinec 2012

Sedmidenní dovolená, část II.

31. prosince 2012 v 23:39 | Babu |  Jednorázovkyy
A část II. Ještě jednou se omlouvám za hlupácké formátování.

Sedmidenní dovolená, část I.

31. prosince 2012 v 23:36 | Babu |  Jednorázovkyy

Mnozí z Vás si jistě všimli povídky Desatero Vánoc. Po jejím dopsání mě Kami neustále zasypávala návrhy, které další svátky by se daly takto napsat. Tlak začal být neúprosný a mně se v hlavě vylíhla tahle drobnůstka. Sedm dní odpočinku mého oblíbeného páru, Hermiony a Severuse. Užijte si to :)
Žánr: Oddechové romantické drama
Postavy: Hermiona Grangerová, Severus Snape + pár dalších :)
Pairing: Snamione
Upozornění - je to sladké, romantické a vůbec. Také vesele ignoruju úmrtí v RS, to prostě neuznávám. Konec tečka zeď.
Za beta-read děkuji vytrvalkyni Kami, které tuto povídku zároveň věnuji.:*

Moc se omlouvám za styl, ale nevěděla jsem, jak jinak to tady vložit. Případným zájemcům mohu poslat na email verzi v doc, která je přeci jenom čtenářsky příjemnější.

Plány na další dny

30. prosince 2012 v 13:43 | Babu |  Novinky
Dobrý den :))
Tak, Vánoce jsou za námi a s nimi i naše nedělní adventní povídky - Hrneček horké čokolády, V nouzi najdeš přítele, Stříbrný svět a Vánoční humoreska. Na Štědrý den byla zveřejněna snamione povídka Desatero Vánoc.
A co chystáme dále? Na Silvestra bude uveřejněna další snamionka, kterou právě opravujeme. Na Nový rok je už pak nachystána povídka s poučením a samozřejmě i Hermionou a Severusem. V lednových nedělích se pak bude objevovat nová, poněkud delší a snad i kontroverzní povídka, již klasicky s Hermionou a Severusem. Samozřejmě nesmíme zapomenout na Gramatické okénko a dá-li Múza, objeví se i Jedovaté plivance. Postřehy a zamyšlení se pak budou objevovat čistě dle inspirace, přiznávám, že nemáme napsanou ani čárku. Inspirace na případné články samozřejmě vítáme.
Přeji pěkný zbytek dne,
Babu

Opakujeme třetí třídu – vyjmenovaná slova po V

25. prosince 2012 v 12:25 | Kami |  Gramatické okénko-články
Jelikož včera byly Vánoce, je čas na V!

Desatero Vánoc, část II.

24. prosince 2012 v 17:01 | Babu |  Jednorázovkyy
Pokračování povídky Desatero Vánoc, první část ZDE.

Desatero Vánoc, část I.

24. prosince 2012 v 17:00 | Babu |  Jednorázovkyy
Přináším slíbené Vánoční překvapení, takový další dárek. :) Poněkud delší povídku, má přes 6000 slov. A co přesně se jedná?
AU vůči RS. Severus nezemřel, Hermiona si nevzala Rona a Draco se tak trochu vydal vlastní cestou. Tečka. Pokud nebudou sedět další informace, omlouvám se. Snažila jsem se ověřovat v knihách, co to šlo, ale definitivně nejsem neomylná a bohužel nemám ani čas na opětovné přečtení všech sedmi dílů.
Nedávno jsem však četla druhý díl a musím říct, že tam bylo několik pasáží, které bych moc ráda zakomponovala do povídky. Bohužel bych tím narušila vánoční charakter, tak Vás jen vybízím, ať čtete TK pozorně. Najdete-li zmiňované úseky, dejte vědět, určitě Vás - jakožto pilné čtenáře - patřičně odměním. :)
V textu se opět nachází odkaz na mou oblíbenou povídku, parodii o Brumbálovi. Doporučuji nechat na jindy, definitivně nemá Vánoční charakter. ;)
A ještě jednu věc - k povídce jsou přiloženy koledy. Koledy si pusťte a na chvíli se zastavte a poslechněte si je. Jsou Vánoce a to k nim patří.

Předem říkám, že je to doopravdy až moc idylické, ale nechci psát další nešťastné konce, těch je všude dost. Zkuste se proto na chvilku zasnít a jenom si užít ten klid. Pěkné Vánoce všem. ;)

Žánr: Přeslazená vánoční romantika
Páry: Snamione
Upozornění: Happy end :P
Věnování: Všem, kteří sní. Ať jejich sny dojdou šťastného konce.
Za beta-read děkuju své světlušce Kami.

Vánoční humoreska

23. prosince 2012 v 17:00 | Kami + Babu v režimu "inspirativní spánek" |  Drabbles
A je to skoro tady! Pokud se nemůžete dočkat zítřejšího Štědrého dne, máme pro Vás něco na ukrácení čekání. Přejeme krásnou čtvrtou adventní neděli a příjemné počtení :)

Žánr: Poezie
Postavy: ŠD, KB, AB
Shrnutí: Občas se stane, snad vlivem nějakého vánočního kouzla, že pokud se dva kouzelníci opačného pohlaví potkají pod jmelím, nejsou schopni se vzdálit, dokud se nepolíbí. Platí to však i pro ty, kteří jsou již po smrti?

Magie, část druhá

21. prosince 2012 v 20:00 | Babu + odborná poradkyně Kami |  Postřehy a zamyšlení
V minulém díle jsme si řekli a shrnuli pár faktů o jednotlivých typech magie, dnes bych se ráda zabývala magickou silou jednotlivců. První část není nutno znát, ale egoisticky doporučuju její přečtení.

Opakujeme třetí třídu - vyjmenovaná slova po S

18. prosince 2012 v 12:18 | Kami |  Gramatické okénko-články
Je tady Vaše pravidelná dávka návodů k psaní i/y :)

Stříbrný svět

16. prosince 2012 v 17:00 | Babu |  Jednorázovkyy
Další neděle, další svíčka na věnci, další povídka na našem blogu. Dnes to bude můj pohled na Vánoce u Malfoyů. V hlavní roli Lucius a jeho návrat domů.

Žánr: Vánoční
Postavy: Malfoyovi
Za beta-read děkuji své nejmilovanější veterinářce Kami. :*