Poradna spisovné češtiny - Gramatické okénkoNejnovější povídka - Desatero Vánoc
Koncentrovaný cynismus - Jedovaté plivance
Nejnovější glosa - Law, prolog

Září 2011

Rozloučení

12. září 2011 v 23:29 | Babu |  Novinky
Je na čase udělat poslední krok k tomu, co je nezbytné.

Oficiálně se z tohoto blogu stává archív.

A teď trochu osobněji.

Náš blog vzniknul 12.8.2007. Jsou to tedy přesně 4 roky a 1 měsíc, co poprvé spatřil světlo internetu. Od té doby prošel mnohými úpravami, i když jeho základ se nikdy nezměnil. Během těch let jsme si vyzkoušely, jaké je to být ve středu obdivu i nenávisti. Za obě můžu prohlásit, že jsme náš blog milovaly. Strávily jsme nad ním mnoho času, prodebatovaly spoustu hodin a každý problém řešily po dlouhých diskuzích. S láskou jsme se o něj staraly a byly jsme na něj pyšné.

Ale...čas se nezastaví a my už pekelně dlouho nepřispívaly. Je milion a jedna výmluva proč. Považujeme je za zbytečné, prostě tomu tak bylo. Momentálně navíc ani nic neukazuje, že by se to mělo změnit, spíše právě naopak. Obě nyní nastupujeme na výšku, život před nás chystá nové výzvy a blog je prostě vytlačen. Ale nezapomeneme. Byla to část našich životů a část milovaná.

Jsou tady i další důvody, proč blog prohlásit za archív. Chodili na něj už jen naši známí a blog se stal jen zdrojem informací. Proto projde mírným očištěním a některé články budou smazány. Bude to jen doopravdy archív s povídkami a glosami.

Jménem mým i Kami bych chtěla poděkovat za každou návštěvu, za každý komentář. Za každého milého člověka, kterého jsme potkaly a za každou hezkou věc, kterou nám blog přinesl. Moc si toho všeho vážíme. Já osobně bych ještě chtěla poděkovat Samanthě. Pomohla mi v mnoha těžkých chvílích a celkově dělala můj život hezčí. Děkuji.

A teď konečné rozloučení. Přejeme Vám všem hodně štěstí v reálném životě i v tom internetovém. Třeba se tady ještě někdy potkáme a třeba ne. Kdo ví, co nám osud přinese.
Sbohem,
Bami


Glosa - Když otevřeš oči

10. září 2011 v 9:15 | Bami |  Glosy
Bami se vrací! Tedy alespoň na chvíli, protože nemohou odhadnout, co s nimi udělá nástup na vysokou školu. Zatím jsou ale obě živé a plné masochismu, takže Vám představují svůj nejnovější projev sebemrskačství. Všechny důležité informace o veledíle samotném vložila autorka ohleduplně přímo k povídce.
Upozornění: Kromě obvyklých zásad, jako jsou zdržení se jída a pití a další známá pravidla pro čtení glos, si dovolujeme doporučit odstranění všeho, co by se dalo použít jako zbraň, z Vašeho blízkého i vzdálenějšího okolí. Nerady bychom, aby kdokoli z našich čtenářů skončil ve vězení, přestože bychom jeho motivy k vraždě plně chápaly.