Poradna spisovné češtiny - Gramatické okénkoNejnovější povídka - Desatero Vánoc
Koncentrovaný cynismus - Jedovaté plivance
Nejnovější glosa - Law, prolog

Leden 2011

Decadence Now!

2. ledna 2011 v 23:20 | Babu |  Moje kecy
Dnešním dnem konečně končí "výstava" Decandence Now! :) Je sice pravda, že bude v jiných městech, ale upřímně doufám, že nestrhne stejný mediální poprask. Upřímně řečeno jsem jej plně nikdy nepochopila, spíše to beru jen jako reklamní tah, který se povedl na výbornou. Sama jsem tuto "výstavu" navštívila, ale rozhodně bych ji jako výstavu neoznačila. Spíše to bylo jen jisté zahořknutí a zklamání z dnešního světa.
Kritici ji vychvalují, rozepisují se o nových možnostech a směrech výtvarného umění, o jeho vývoji. Ale je tohle vývoj? V čem tkví umělecká hodnota této výstavy-nevýstavy? Pár sebraných kousků, které na mě působily jako výtvory duševně chorých a zakomplexovaných osob, bych za umění doopravdy nepovažovala. Umění má povznášet ducha a sloužit k rozvoji osobnosti. Ale vskutku nám nějak pomůže hromada patlanin, která se skládá jen z krve, sexu a násilí?
Věřím, že v historii docházelo k podobným konfliktům často a i třeba impresionisté byli považováni za matlaly a pro mnohé do dneška jsou. Ale jejich obrazy ukazovaly skutečnost, jak ji viděli oni a nesnažili se svět zošklivit, ba spíše naopak. Už jen ta představa - Impression, soleil levant proti mrtvé Lady Dianě. Myslím si, že všem je celkem jasné, který obraz v nás vyvolá naději a který zničí zbytky dobré nálady.
Možná jsem zbytečně rozvášnila a možná taky ne. Ale nemohu si pomoci, tohle mi trhá srdce. Vím, že jsem konzervativní, nepružná a kdo-ví-jaká-ještě a nezměním to. V podstatě ani nechci. Raději si nechám své "staré" názory a budu si patlat východy slunce než vlastní krví "kreslit" závislost na drogách.

PF 2011 :))

1. ledna 2011 v 20:47 | Bami |  Novinky
A je to tady, mílí vážení, je tady další rok :))
Rok 2010 byl v mnohém zásadní, stalo se tolik věcí, které zásadně otřásly životem autorské dvojice Bami, ale ani jedna necítí, že by to bylo na škodu, ač to mnohokráte bolelo. Byl to vývoj.
Rok 2011 teprve ťuká na dveře a my všichni mu jdeme netrpělivě naproti s touhou, že bude minimálně tak dobrý jako ten předchozí a ještě lepší!
A to Vám přejeme i my.
Ať je Váš rok 2011 daleko lepší než ten předchozí, ať se Vám daří ve všem, na co sáhnete.
Ať jste zdraví jako rybky a ceým rokem hladce proplavete v řece štěstí. ;)
Ať se konečně srazíte se svou osudovou láskou a pokud už ji máte, ať Vám to klape ještě lépe než s holandskými dřeváky či stepařskými botami. :)
Ať dojdete na konec duhy pro kotlík zlata a svého Leprikóna, co Vám bude nosit celý rok štěstí. :)
No, prostě PF 2011 :))